Velikonoční záchranné cvičení 29.03. – 02.04.2018

Ve dnech 29. 03. 2018 – 02. 04. 2018 pod záštitou Záchranného kynologického týmu ČR, bylo uspořádáno Velikonoční záchranné cvičení, zaměřené na plošné a sutinové vyhledávání. Cvičení bylo situováno do malebné přírody Oderských vrchů. Cvičení se zúčastnili členové Záchranného kynologického týmu a také ostatní kynologové, kteří se „záchranařině“ věnují jako koníčku.

První den bylo realizováno plošné vyhledávání, a to v areálu břidlicových dolů, do těchto dolů umožnila vstup obec Čermná ve Slezsku. Břidlicové doly poskytly pro cvičení skvělé úkryty, psi se mnohdy museli vypořádat s ujíždějícím terénem břidlic. Druhý den bylo naplánované již sutinové vyhledávání a to v areálu bývalé střední školy Podhradí. Tento areál disponuje nejméně deseti budovami, které v současné době nejsou nijak využívány, právě tyto budovy byly poskytnuty městem Vítkov. jmenovitě starostou Ing. Pavlem Smolkou. pro trénink záchranných psů. Areál byl velmi rozlehlý, naši psi měli možnost hledat ve čtyřech objektech. Psi se v budovách museli vypořádat s kluzkou podlahou a s povětrnostními vlivy. Všichni psi pracovali s velkou chutí a s obrovským nasazením zachránit ukryté figuranty. Poslední den jsme navštívili a využili trosky hradu Vikštejn pro sutinové vyhledávání. Hrad Vikštejn se nachází v katastrálním území obce Radkov, tento prostor jsme mohli využít díky starostovi obce panu Petru Dubovému. Areál hradu opět nabídl skvělé úkryty, a to výškové úkryty na hradbách, tak i úkryty v podzemí. Záchranné cvičení bylo velmi variabilní, psi měli možnost každý den hledat v novém terénu, měli možnost hledat na sutině o samotě ale také za přítomnosti návštěvníků neboli výletníků, kteří se vydali na hrad Vikštejn.

Poděkování patří všem účastníkům, členům Záchranného kynologického týmu ČR, jmenovitě RNDr. Renému Matýškovi, který celou akci zajišťoval, dále velké poděkování patří obci Čermná ve Slezsku, obci Radkov starosta Petr Dubový a městu Vítkov starosta Ing. Pavel Smolka. Děkujeme za ochotu a za možnost navštívit nové místa a terény pro naše záchranné psy, této spolupráce si velmi ceníme. V neposlední řadě patří i poděkování našim psům.

Těšíme se na další záchranné cvičení.

Děkujeme obcím Čermná ve Slezsku a Radkov a městu Vítkov.

Fotografie:

 

 

Comments are closed.