Výcvikové akce

V této sekci Vás budeme pravidelně informovat o plánovaných a proběhlých akcích.

Dne 5.5.2018 a 6.5.2018 se členové Záchranného kynologického týmu věnovali pravidelnému výcviku záchranných psů a to v plošném i sutinovém vyhledání. Cvičení se účastnili členové ZKT ČR, ale i začátečníci, kteří krásu záchranařiny teprve objevují. Cvičení se dále účastnili i členové spolku NutsGo  lidé, kteří milují psy ve všech velikostech, barvách a tvarech. Zasvětili život vořechům a snaží se pomáhat neziskovým organizacím, psům problémovým a bez domova, zvětšit šanci na lepší život v milující rodině. Se svými podvraťáky se věnují mnoha kynologickým disciplínám a to velmi úspěšně.

Dne 24. 02. a 25. 02. 2018 Záchranný kynologický tým uspořádal záchranářskou víkendovku zaměřenou na plošné a sutinové vyhledávání, víkend byl opět jak pro členy ZKT ČR tak pro širší veřejnost, kteří se již záchrannému výcviku věnují, tak i pro úplné začátečníky, kteří se ze záchranným výcvikem teprve seznamují.

Cvičení bylo realizováno v Olomouckém kraji, kde se nachází bohaté lesy na trénink plošného vyhledávání. Sutinové vyhledávání bylo pak směřováno do starého již vybydleného motorestu. Motorest nabízí několik podlaží, součástí je i ubytovací komplex, skládající se z uliček, chodbiček, pokojů, síť pokojů je velmi spletitá, celkově areál nabízí velkou plochu pro hledání.

Dne 08. a 09. 12. 2017 Záchranný kynologický tým uspořádal workshop záchranných psů pro své řádné členy i pro širší veřejnost. Cvičení bylo koncipováno jako sutinové a to v areálu bývalé Vitky Brněnec, cvičení bylo rozděleno na noční i denní speciál. Noční cvičení bylo zahájeno v 17:00 hodin a ukončené bylo ve 23:00, denní cvičení pak pokračovalo od 9:00 hodin a bylo ukončeno v 16:00 hodin.

Hlavním účelem Search and Rescue Workshopu bylo dobře si potrénovat a to jak v noci, tak ve dne, vyměnit si zkušenosti, ověřit výkonnost trénovaných psů a prožít dva dny s bezva partou stejně postižených lidí, věnující se záchranařině.

 

Comments are closed.