O nás

Záchranný kynologický tým ČR z.s je samosprávná, dobrovolná, nepolitická, nezisková, společenská, sportovní záchranná kynologická organizace založená za účelem naplňování společného zájmu, kterým je sdružování přátel zvířat, rozvíjení a podpora volno-časových aktivit zaměřených na práci se psy, jejich sportovní výcvik směřován k záchraně života a zdraví lidí v nouzi. Spolek vznikl sdružením majitelů a chovatelů psů. Záchranný kynologický tým ČR z.s., působí na území České republiky od roku 2014, v roce 2016 byl spolek zapsán u Krajského soudu ČR.

Posláním spolku je zejména:
1. rozvíjení sportovně kynologické záchranné činnosti v rámci České republiky pro potřeby využití při záchranných akcích, přírodních katastrofách se zaměřením na vyhledávání pohřešovaných, utonulých osob, a to vždy kdy bude o tuto službu požádáno;
2. příprava a výcvik psů zaměřený na pomoc lidem při záchranných a pátracích akcích;
3. provozování a rozvíjení volno-časových aktivit zejména výcviku záchranných psů; vedení členů spolku k dodržování základních etických, morálních a mravních pravidel v péči o psy, práce s nimi, dále vedení členů k ochraně přírody.

One Comment:

  1. Hi, this is a comment.
    To get started with moderating, editing, and deleting comments, please visit the Comments screen in the dashboard.
    Commenter avatars come from Gravatar.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *